пятница, 5 сентября 2014 г.

Порядок обжалования решений инспекторов ГАИ о привлечении к админответственности

ПОРЯДОК

обжалования решений инспекторов ГАИ о привлечении к админответственности 

 

Сокращения:

В(У)ДАІ –      Відділ (Управління ) Державтоінспекції

ИДПС –          инспектор Дорожно-Патрульной Службы

КАСУ –          Кодексу адміністративного судочинства України

КУпАП –       Кодекс України про адміністративні правопорушення

ПДР –             Правила Дорожнього Руху

 

ВВЕДЕНИЕ.

После принятия решения ИДПС о совершении Вами админнарушения, ИДПС должен  составить Протокол и выдать Вам на руки копию Протокола, оформить и вручить Вам Постанову о наложении админвзыскания.

 

Ст. 254 КУпАП. Складення протоколу про адміністративне правопорушення 
Про  вчинення  адміністративного  правопорушення  складається протокол уповноваженими на те посадовою особою  або  представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. 
Протокол  про  адміністративне  правопорушення,  у  разі його оформлення,  складається у  двох  екземплярах,  один  з  яких  під розписку  вручається  особі,  яка притягається до адміністративної відповідальності.
 
Ст. 256 КУпАП. Зміст протоколу про адміністративне правопорушення 
У протоколі про адміністративне правопорушення  зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я,  по  батькові особи,  яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час  вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт,  який  передбачає  відповідальність  за  дане правопорушення; прізвища,  адреси  свідків  і  потерпілих,  якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості,  необхідні  для  вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно   матеріальну   шкоду,   про  це  також  зазначається  в протоколі.
Протокол  підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається  до  адміністративної відповідальності; при наявності свідків  і  потерпілих  протокол  може бути підписано також і цими особами.
У  разі  відмови  особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про    це.    Особа,    яка   притягається   до   адміністративної відповідальності,  має  право  подати  пояснення і зауваження щодо змісту  протоколу,  які  додаються  до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При   складенні   протоколу   особі,   яка   притягається  до адміністративної  відповідальності,  роз'яснюються  його  права  і обов'язки,  передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.


Надо ли брать копию Протокола и Постанову:

Копию Протокола требовать и забирать обязательно, это, во-первых материал для Вашего дальнейшего обжалования (будет приложением к иску в суд или к жалобе в УГАИ), во-вторых копия на руках исключает фальсификацию событий со стороны гейцев.

ПРИМЕЧАНИЕ. Отказ от подписи протокола, и соответственно не получение копии Протокола на руки, вредит прежде всего самому водителю – нет возможности отметить несогласие с инкриминируемым нарушением, допущенные нарушения самого ИДПС, указать ходатайства, может быть совершен служебный подлог ИДПС, привлечение левых свидетелей, отсутствует информация о дислокации, звании и ФИО ИДПС, наконец просто невозможно будет сослаться на "ляпы" в составленном протоколе.

 

По Постанове:

С одной стороны, у Вас есть возможность найти противоречия в оформлении Протокола с Постановой, и при обжаловании мотивировано сослаться на это, требуя признать протокол, как доказательство, а следовательно и вынесенную на основании протокола постанову не действительными, и на этом основании требовать отмены решения гейца.

Постанова нужна как приложение к иску в суд по обжалованию действий ИДПС и вынесенного решения (т.е. постанове)

С другой стороны, копию Постановы, на мой взгляд, лучше не брать -  это дает дополнительное время на продление сроков обжалования, которое наступает с момента получения водителем по почте Постановы или повод сослаться на нарушение процедуры направления Постановы в случае ее несоблюдения ДАІ, но номер ее и сумму штрафа необходимо обязательно переписать для себя.

Постанову по Вашему требованию гейцы обязаны Вам выслать

Ст. 285 КУпАП. Оголошення постанови по справі про адміністративне правопорушення і вручення копії постанови
Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено.
Копія постанови в той же строк вручається або висилається потерпілому на його прохання.
Копія постанови вручається під розписку. В разі, якщо копія постанови висилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.

 

Но так как они этого не делают, то Постанову можно будет потом или забрать ногами в админпрактике при Вашем местном ДАЙ (гейцы направят материалы по месту регистрации автомобиля), или затребовать направить Вам при обращении с жалобой, или снять копию в ГИС, когда на Вас откроют производство по взысканию штрафа (как правило, гейцы, не дожидаясь и не имея возможности узнать о погашении Вами штрафа, на автомате отправляют заявление в ГИС о взыскании штрафа).

Противодействие ГИС – это тема отдельного разговора.

 

В случае принятия Вами решения воспользоваться своим правом (а правами нужно пользоваться всегда, иначе останутся только обязанности) на обжалование Протокола и/или Постановы у водителя есть три пути:

 

1. Жалоба на действия ИДПС в областное В(У)ДАІ или в Департамент Державтоінспекції МВС для отмены Постановы (можно одновременно в два адреса, указывая в жалобе куда направлена копия).

 

2. Жалоба на действия ИДПС в прокуратуру для опротестования.

 

3. Исковое заявление в суд для отмены Постановы и признания действий ИДПС противозаконными.

 

На практике, в некоторых судах пытаются отфутболивать исковые заявления, если не было обжалования в ДАІ, ссылаясь на ст. 288 КУпАП, так что лучше не давать им такого повода.

Ст. 288 КУпАП

Постанову по справі про адміністративне  правопорушення  може бути оскаржено:


3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.


Берегите себя и Удачи Вам на дороге. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Популярные сообщения


Интернет реклама УБС